Hyalufil

Created by: Biofaktor

. Opis Produktu

Czopki doodbytnicze Hyalufil to wyrób medyczny przeznaczony do miejscowego stosowania w odbytnicy.

Czopki umieszczone są w gniazdach z folii z tworzywa sztucznego. Każde gniazdo oddzielone jest perforacją umożliwiającą oderwanie jednego gniazda z czopkiem od pozostałej części blistra. Wyjęcie czopka z gniazda następuje poprzez rozciągnięcie listków folii. Po założeniu czopka do odbytu ulega ona stopieniu tworząc żel o właściwościach nawilżających
i barierowych.

2. Skład

1 czopek zawiera: 10 mg kwasu hialuronowego w postaci soli sodowej oraz tłuszcz obojętny, jako substancję pomocniczą.

3. Opis działania

Po wprowadzeniu czopka przez odbyt do odbytnicy, pod wpływem temperatury ciała ulega on roztopieniu i rozpuszczeniu w środowisku odbytnicy. Uwolniony kwas hialuronowy pęcznieje na skutek kontaktu z wilgotną wydzieliną i tworzy na powierzchni błony śluzowej żelową powłokę. Stanowi ona barierę ochronną i stwarza odpowiednie warunki do aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i obronnych. Film ochronny utworzony z kwasu hialuronowego przywraca naturalną wilgotność, łagodzi stany zapalne, ułatwia i przyspiesza procesy gojenia uszkodzonej śluzówki kanału odbytu i odbytnicy.

4. Wskazania

Hyalufil przeznaczony jest do stosowania doodbytniczego, w celu nawilżenia i ochrony błony śluzowej, w stanach wymagających pobudzenia naturalnych procesów regeneracji i gojenia się błony śluzowej odbytnicy oraz kanału odbytu. Sytuacje takie występują szczególnie
w następujących przypadkach:

- po zabiegach lub operacjach chirurgicznych, także podczas radioterapii,

- w stanach zapalnych, z towarzyszącym świądem, obrzękiem, zaczerwienieniem,

- w żylakach odbytu,

- w pęknięciach i szczelinach odbytu powstałych na skutek zaparć.

5. Sposób użycia

Czopki przeznaczone są wyłącznie do stosowania doodbytniczego. Przed założeniem czopka należy dokładnie umyć ręce. Jeśli czopek jest zbyt miękki, przed wyjęciem z blistra, należy na kilka minut włożyć go do lodówki.

Oderwać z blistra jedno gniazdo z czopkiem. Obiema dłońmi chwycić po jednej warstwie foli (pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym) i powoli oddzielić je od siebie. Ostrożnie wyjąć czopek z folii. Delikatnie wepchnąć czopek w odbyt. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zakładać jeden czopek przed snem. Czopki stosować nieprzerwanie przez 5-10 kolejnych dni. W razie potrzeby stosowanie można wydłużyć do 20 dni. W pojedynczej kuracji nie stosować dłużej niż 20 dni.

6. Ostrzeżenia

Czopki przeznaczone są do podawania doodbytniczego – nie stosować w inny sposób

Nie połykać!

Nie stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników preparatu.

Nie przekraczać zalecanego czasu podawania.

Jeśli po zastosowaniu produktu wystąpiło nasilenie zmian lub pojawiły się dodatkowe objawy chorobowe należy przerwać stosowanie i zwrócić się do lekarza.

Jeśli po zastosowaniu produktu nastąpi złagodzenie dolegliwości a następnie nastąpi powrót nieprawidłowości, nie należy wznawiać stosowania, lecz zwrócić się do lekarza.

Nie stosować produktu z innymi preparatami podawanymi doodbytniczo.

Nie stosować wyrobu medycznego po upływie terminu ważności.

Nie używać, jeżeli opakowanie bezpośrednie jest uszkodzone.

7. Przechowywanie

Produkt przechować w temperaturze pokojowej (15-25 °C), w suchym miejscu. Nie narażać produktu na nagrzanie przez ekspozycję na słońce lub inne źródła ciepła. Wyrób medyczny należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

8. Opakowanie

Opakowanie zawiera 10 czopków (2 blistry po 5 czopków) lub 5 czopków (1 blister po 5 czopków). Masa jednego czopka – 1,9 g.

9. Wytwórca

Biofaktor Sp. z o.o., ul. Czysta 4, 96 – 100 Skierniewice

Miejsce wytwarzania:

Biofaktor Sp. z o.o., ul. Podmiejska 15c, 66 – 400 Gorzów Wlkp., Polska