IntiVag

Created by: Biofaktor

. Opis Produktu

Globulki dopochwowe Intivag to wyrób medyczny przeznaczony dla kobiet do miejscowego stosowania w pochwie.

Globulki umieszczone są w gniazdach z folii z tworzywa sztucznego.

Każde gniazdo oddzielone jest perforacją umożliwiającą oderwanie jednego gniazda z globulką od pozostałej części blistra. Wyjęcie globulki z gniazda następuje poprzez rozciągnięcie listków folii. Po założeniu globulki do pochwy ulega ona stopieniu tworząc żel o właściwościach nawilżających i barierowych.

2. Skład

1 globulka zawiera 5 mg kwasu mlekowego oraz tłuszcz obojętny jako substancję pomocniczą.

3. Opis działania

Po wprowadzeniu globulek do pochwy, pod wpływem temperatury ciała ulegają one roztopieniu i rozpuszczeniu w wydzielinie pochwy. Uwolniony kwas mlekowy obniża pH środowiska pochwy. Niskie pH (< 4,5) jest właściwe dla zdrowej błony śluzowej, gdyż stwarza niekorzystne środowisko dla rozwoju flory patogennej i pomaga przywrócić naturalną równowagę flory bakteryjnej w pochwie.

4. Wskazania

Intivag przeznaczony jest do stosowania miejscowego w pochwie w celu utrzymania prawidłowej kwasowości środowiska pochwy.

Produkt poleca się stosować wspomagająco w celu utrzymania prawidłowej flory pochwy podczas i po kuracji antybiotykami, w przypadku nawracających infekcji pochwy lub układu moczowo-płciowego.

5. Sposób użycia

Globulki przeznaczone są wyłącznie do stosowania dopochwowego. Przed założeniem globulki dopochwowej należy dokładnie umyć ręce. Jeśli globulka jest zbyt miękka, przed wyjęciem z blistra, należy na kilka minut włożyć ją do lodówki.

Oderwać z blistra jedno gniazdo z globulką. Obiema dłońmi chwycić po jednej warstwie foli (pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym) i powoli oddzielić je od siebie. Ostrożnie wyjąć globulkę z folii. Delikatnie wepchnąć globulkę palcem głęboko do pochwy. Zakładanie globulki najlepiej wykonywać w pozycji leżącej, z lekko uniesionymi w górę udami. O ile lekarz nie zaleci inaczej, zakładać jedną globulkę przed snem. Globulki stosować nieprzerwanie przez 7-14 kolejnych dni. W pojedynczej kuracji nie stosować dłużej niż 14 dni. W miarę potrzeby, odrębne kuracje można powtarzać z zachowaniem odstępu 1 miesiąca. Stosowanie globulek należy zaplanować tak, by nie zostało przerwane menstruacją.

6. Ostrzeżenia

Globulki przeznaczone są do podawania dopochwowego – nie stosować w inny sposób.

Nie połykać!

Nie stosować globulek w trakcie menstruacji.

Kobiety w ciąży i matki karmiące mogą stosować globulki wyłącznie za zgodą lekarza.

Nie przekraczać zalecanego czasu podawania globulek.

Nie stosować u osób uczulonych na którykolwiek ze składników preparatu.

Jeśli po zastosowaniu produktu wystąpiło nasilenie zmian lub pojawił się wyprysk, obrzęk, bądź inne nie występujące wcześniej dolegliwości w okolicy sromu, należy przerwać stosowanie i zwrócić się do lekarza.

Jeśli po 5 kolejnych dniach stosowania produktu nie nastąpi złagodzenie dolegliwości i nieprawidłowości, należy zwrócić się do lekarza.

Jeśli po zastosowaniu produktu nastąpi złagodzenie dolegliwości a następnie nastąpi powrót nieprawidłowości, nie należy wznawiać stosowania, lecz zwrócić się do lekarza.

Nie stosować produktu z innymi preparatami podawanymi dopochwowo.

Preparat może powodować trudne do usunięcia zabrudzenia bielizny, podczas stosowania zaleca się stosowanie wkładek higienicznych.

Istnieje możliwość interakcji składników produktu z prezerwatywą lateksową. Z tego powodu nie należy używać prezerwatywy lateksowej w okresie stosowania globulek.

Nie stosować wyrobu medycznego po upływie terminu ważności.

Nie używać jeżeli opakowanie bezpośrednie jest uszkodzone.

7. Przechowywanie

Produkt przechować w temperaturze pokojowej (15-25 °C), w suchym miejscu. Nie narażać produktu na nagrzanie przez ekspozycję na słońce lub inne źródła ciepła. Wyrób medyczny należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

8. Opakowanie

Opakowanie zawiera 10 globulek (2 blistry po 5 globulek) lub 5 globulek (1 blister po 5 globulek). Masa jednej globulki - 1,7 g.

9. Wytwórca

Biofaktor Sp. z o.o., ul. Czysta 4, 96 – 100 Skierniewice; Polska

Miejsce wytwarzania:

Biofaktor Sp. z o.o., ul. Podmiejska 15c, 66 – 400 Gorzów Wlkp., Polska