Imunoferr

Created by: Biofaktor

Skład.

1000 ml zawiera: dekstroza, glikol propylenowy, dodatki:

- kategoria 3a (witaminy i substancje o podobnym działaniu): karnityna 120 g, tauryna 26,7 g, witamina B1 (monoazotan tiaminy) 150 mg, witamina B2 (monosodowa sól 5'-fosforanowego estru ryboflawiny) 79 mg, witamina B6 (3a831, chlorowodorek pirydoksyny) 14 mg, witamina B12 (cyjanokobalamina) 2 mg

- kategoria 3b (mikroelementy): żelazo (E1, w postaci siarczanu żelaza siedmiowodnego) 75 g, mangan (E5, w postaci siarczanu manganu jednowodnego) 15 g, miedź (E4, w postaci siarczanu miedzi pięciowodnego) 2,5 g, kobalt (E3, w postaci siarczanu kobaltu siedmiowodnego) 0,2 g

- kategoria 3c (aminokwasy): metionina (3.1.1. DL-metionina, technicznie czysta)  31,4 g, lizyna (3.2.3. jako L-lizyny chlorowodorek, technicznie czysty) 31,4 g

Składniki analityczne i poziomy: białko surowe 0%, włókno surowe 0%, oleje i tłuszcze surowe 0% , popiół surowy 13%, lizyna 3,14%, metionina 3,14%, wapń 0%, sód 0%, fosfor 0%, magnez 0%. Wilgotność 100% (mieszanka płynna na bazie wody).

Działanie:

Składniki zawarte w Imunoferr pobudzają układ krwiotwórczy do syntezy hemoglobiny, zwiększają ilość erytrocytów, stymulują procesy energetyczne, metabolizm tłuszczów i węglowodanów, syntezę białek. Mieszanka poprawia apetyt, przyrosty masy ciała, sprzyja wyrównaniu masy ciała prosiąt w miocie oraz stymuluje mechanizmy odpornościowe. U macior w ciąży oraz w okresie okołoporodowym wpływa na szybką regenerację organizmu po przebytym porodzie oraz poprawia procesy metaboliczne i stymuluje oddychanie komórkowe. Jednocześnie zwiększa produkcję erytrocytów i hemoglobiny co prowadzi do lepszego dotlenienia organizmu.

Dzięki połączeniu soli żelaza z kompleksem witamin z grupy B oraz egzogennych aminokwasów z kompleksem L-karnityna-tauryna uzyskano produkt o silnym działaniu przeciwanemicznym i imunostymulującym.

Wskazania:

Imunoferr jest precyzyjnie zbilansowaną mieszanką, przeznaczoną jest dla świń do stosowania w celu uzupełnienia diety w wybrane witaminy i mikroelementy niezbędne do syntezy hemoglobiny. Mieszanka zapobiega anemii u prosiąt i macior w ciąży.

Dawkowanie:

Prosięta: w wieku 2-5 dni 1,5 ml/zwierzę, a następnie w wieku 20-21 dni 4,5 ml/zwierzę.

Maciory: w pierwszym miesiącu ciąży - 9 ml/zwierzę dziennie przez 6 dni, w drugim miesiącu ciąży – 9 ml/zwierzę dziennie przez 6 dni, w pierwszych dniach po porodzie - 9 ml/zwierzę dziennie przez 6 dni.

Mieszankę podawać bezpośrednio doustnie. Nie stosować u prosiąt w trakcie biegunki

Uwaga. Dozownik dołączany do preparatu jest wielokrotnego użytku i dozuje 1,5 ml preparatu przy jednym naciśnięciu. Po zakończeniu podawania przemyć aplikator ciepłą wodą i zdezynfekować. Do każdego opakowania dołączona jest miarka i dwie końcówki dozownika. Przy zmianie grupy zwierząt stosować czyste i zdezynfekowane końcówki.

Ilość netto: 150 ml, 1000 ml.

Przechowywać w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej.

Podmiot odpowiedzialny: Biofaktor Sp. z o.o., ul. Czysta 4, 96-100 Skierniewice, Tel. 46 8324540

Numer zatwierdzenia zakładu: αPL1063011p