Silivet dla psów

Created by: Biofaktor

 

Skład: glikol propylenowy, siarczan sodu, 

Dodatki w 1 l: 

- witaminy: witamina C (3a300) 10 g,

- naturalne produkty zdefiniowane botaniczne: wyciąg z ostropestu plamistego (Silybum marianum) 10,5 g, olejek miętowy (Mentha x piperita) 1,0 g, olejek anyżkowy (Pimpinella anisum) 1,0 g,

- emulgatory i stabilizatory: rycynolan gliceryno-polietylenoglikolu (E484) 90 g

 

Składniki analityczne i poziomy: białko surowe 0%, włókno surowe 0%, oleje i tłuszcze surowe 0%, popiół surowy 0%. Wilgotność 100% (mieszanka płynna na bazie wody).

 

Działanie: 

Głównym składnikiem czynnym mieszanki jest wyciąg z nasion ostropestu plamistego (Silybum marianum), którego aktywność związana jest z obecnością sylimaryny oraz olejków gorczycznych. Wyciąg z ostropestu plamistego ma właściwości hepatoprotekcyjne, sprzyja regeneracji komórek miąższu wątrobowego, działa żółciotwórczo i żółciopędnie. Olejki z mięty pieprzowej i anyżku pobudzają apetyt, nasilają wydzielanie soków trawiennych i pracę wątroby.

Silivet działa osłaniająco na komórki miąższu wątrobowego w sytuacjach, gdy istnieje zagrożenie uszkodzenia wątroby, np.: na skutek podania leków, w przypadku chorób wirusowych, bakteryjnych, spożycia toksyn. Mieszanka stymuluje produkcję żółci oraz przywraca równowagę przemian metabolicznych w wątrobie.

 

Instrukcja stosowania

Cel stosowania: Silivet dla psów stosować w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach wątroby, po stosowaniu leków lub wspomagająco w zatruciach związkami uszkadzającymi miąższ wątroby. 

Sposób stosowania: Silivet dla psów podaje się po rozpuszczeniu w wodzie do picia w ilości 1 – 2 ml mieszanki na 0,5 l wody do picia podawanej jako jedyne źródło wody przez cały dzień, lub 1 ml na 5 kg m.c. dwa razy dziennie. Podawać przez 7 – 14 dni. 

 

Ilość netto: 100 ml.

Przechowywać w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej.

Nr referencyjny partii:

Najlepiej wykorzystać przed: [mm/rrrr]

 

Podmiot odpowiedzialny: Biofaktor Sp. z o.o., ul. Czysta 4, 96-100 Skierniewice, Tel. 46 8324540

Numer zatwierdzenia zakładu: αPL1063011p