Vitaminum E Protect

Created by: Biofaktor

 

Skład: glikol propylenowy, chlorek sodu, 

Dodatki w 1 l:

- witaminy: witamina E (3a700) 100 g

- aminokwasy, ich sole i podobne produkty: DL-metionina technicznie czysta (3c301) 5 g lizyna (3.2.3., jako L-lizyny chlorowodorek technicznie czysty) 5 g,

- emulgatory i stabilizatory: rycynolan gliceryno-polietylenoglikolu (E484) 150 g,

- przeciwutleniacze: butylo-hydroksytoluen (E321) 1 g

 

Składniki analityczne i poziomy: białko surowe 0%, włókno surowe 0%, oleje i tłuszcze surowe 0% , popiół surowy 0,2%, lizyna 0,5%, metionina 0,5%, wapń 0%, sód 0,04%, fosfor 0%, magnez 0%. Wilgotność 100% (mieszanka płynna na bazie wody).

 

Działanie: 

Witamina E wykazuje silne działanie przeciwutleniające, usuwa wolne rodniki i stabilizuje podatne na utlenianie fosfolipidy błon komórkowych. Stymuluje funkcję układu rozrodczego: wpływa na rozwój gruczołów płciowych, na płodność, wzrost i rozwój komórek jajowych, prawidłowe funkcjonowanie i liczbę plemników, procent zapłodnienia, wylęgowość, wysoką przeżywalność zarodków. Witamina E reguluje również metabolizm węglowodanów, przemiany hormonów, stymuluje wytwarzanie przeciwciał, zapobiega zmianom degeneracyjnym w mięśniach i wątrobie. 

 

Instrukcja stosowania:

Cel stosowania: Mieszanka przeznaczona jest drobiu, bydła, koni, świń, kóz, owiec, psów i zwierząt futerkowych do stosowania w celu uzupełnienia diety w witaminę E i wybrane aminokwasy. Mieszanka jest szczególnie polecana do stosowania wspomagającego przy zaburzeniach płodności u samców i samic (nawykowe poronienia, niedoczynność jajników, upośledzony proces produkcji plemników, niepłodność bezobjawowa, niechęć do krycia, spadek nieśności, zamieranie zarodków, słaba wylęgowość i zapładnialność jaj), przy chorobach wątroby (zwyrodnienia, martwice), w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach zakaźnych i pasożytniczych oraz przy stwierdzonych zaburzeniach w układzie ruchu, krążenia i układzie nerwowym (degeneracja mięśni, niewydolność mięśnia sercowego, brak koordynacji ruchów). Vitaminum E Protect można także podawać przy zatruciach pokarmowych oraz zmianach jakościowych paszy.

 

Sposób stosowania: Mieszankę podawać po rozpuszczeniu w wodzie do picia w ilości: drób - 250 ml na 1000 l wody; bydło i konie – od 4 do 6 ml na zwierzę; świnie, cielęta, źrebięta – od 2 do 4 ml na zwierzę; małe przeżuwacze – od 1 do 3 ml na zwierzę; psy i zwierzęta futerkowe – od 1 do 2 ml na zwierzę.

 

Ilość netto: 100 ml, 1000 ml.

Przechowywać w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej.

Nr referencyjny partii:

Najlepiej wykorzystać przed: [mm/rrrr]

 

Podmiot odpowiedzialny: Biofaktor Sp. z o.o., ul. Czysta 4, 96-100 Skierniewice, Tel. 46 8324540

Numer zatwierdzenia zakładu: αPL1063011p