DERMATIX

Created by: Biofaktor

Skład: fosforan dwuwapniowy, mleko w proszku, stearynian magnezu, olej roślinny z nasion wiesiołka, dekstroza, aromat mięsny drobiowy.
Dodatki w 1 g produktu:
- kategoria 3a witaminy: kwas nikotynowy (niacyna) 3,1 mg, D-pantotenian wapnia 2,2 mg, D-(+)-biotyna 1,13 mg, witamina B2 (ryboflawina) 0,4 mg,
- kategoria 3b mikroelementy: cynk (E6, w postaci siarczanu cynku siedmiowodnego) 2,55 mg,

Składniki analityczne i poziomy: niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (omega-3/omega-6) 4,1%, wapń 4,2%, sód 0 %, fosfor 2,9 %

Działanie
Preparat zawiera zestaw witamin i związków mineralnych wzbogacony o niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe serii omega-6 i omega-3 (NNKT). Substancje te pozytywnie wpływają na ogólny stan zdrowia, ale przede wszystkim poprawiają jakość i zdrowotność skóry (w tym włosów i paznokci). Biorą udział w procesach regeneracyjnych tkanki nabłonkowej, keratynizacji naskórka, wpływają na szybkość gojenia się ran i likwidację stanów zapalnych.

Wskazania
Dermatix przeznaczony jest dla kotów dorosłych i kociąt do stosowania w celu utrzymania zdrowotności skóry i poprawy jakości sierści. Preparat podaje się zwierzętom szczególnie podatnym na choroby skóry (zapalenia, egzemy, wypadanie i ubytki włosa, utrata elastyczności w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach, przy osłabieniu organizmu, w celu przyspieszenia odrostu sierści w czasie linienia oraz w okresie formowania okrywy włosowej. Dermatix jest skuteczny podczas formowania się i dojrzewania okrywy włosowej, która uzyskuje piękny połysk, staje się gęsta i sprężysta. Pod wpływem Dermatix obniża się wrażliwość skóry na alergie, zmniejsza się kruchość i łamliwość włosa, następuje regeneracja jego ubytków, a także poprawia się wygląd i twardość pazurów.

Dawkowanie. Podawać z karmą w ilości 1 tabletka na 2,5 kg m.c. dziennie, przez okres do 2 miesięcy.

Uwaga. W przypadku dermatoz i nadmiernego wypadania sierści, przed zastosowaniem preparatu zaleca się konsultację z lekarzem weterynarii.

Przechowywanie: w temperaturze pokojowej w suchym miejscu
Masa netto: 50 g (100 tabletek po 0,5 g)

Podmiot odpowiedzialny: Biofaktor Sp. z o.o., ul. Czysta 49, 6-100 Skierniewice. Tel. 46 8324540
Wytwórca: Biofaktor Sp. z o.o. Zakład Produkcji Leków, ul. Podmiejska 15c, 66-400 Gorzów Wlk.
Numer zatwierdzenia zakładu: αPL0861002p