Carbotox-Fito

Created by: Biofaktor

Skład. 1 kg zawiera: węgiel roślinny 200 g, kora dębu 100 g

Dodatki w 1kg: kategoria 1 (substancje wiążące, zapobiegające zbrylaniu i zlepianiu): bentonit montmorilonit (E558) 580 g; kategoria 3b (mikroelementy): cynk (E6, w postaci tlenku cynku) 86,4 g 

Składniki analityczne i poziomy: lizyna 0%, metionina 0%, wapń 0,2%, sód 0%, fosfor 0% 

Działanie:

Carbotox Fito jest źródłem substancji ściągających (kora dębu, tlenek cynku), wiążących (bentonit, węgiel roślinny) oraz działających osłonowo na błonę śluzową przewodu pokarmowego (bentonit), dzięki czemu stabilizuje fizjologiczne czynności trawienne. Mieszanka przeciwdziała dysfunkcjom przewodu pokarmowego, ogranicza nadmierną perystaltykę, wiąże gazy jelitowe, produkty fermentacji gnilnej, ewentualne toksyny bakteryjne i grzybicze znajdujące się w paszy. Składniki mieszanki wiążą również nadmiar amoniaku, wpływając na poprawę warunków zoohigienicznych w obiektach gospodarskich. Cynk aktywizuje procesy metaboliczne, stymuluje syntezę hormonów, kwasów nukleinowych, enzymów, aktywuje receptory smakowe i zapachowe. W konsekwencji wpływa na lepsze wykorzystanie paszy.

Wskazania:

Carbotox Fito stosuje się w przypadku zagrożenia, w trakcie oraz po przebytych zaburzeniach trawiennych. Mieszankę można stosować w celu poprawy strawności i wykorzystania paszy oraz w celu aktywacji procesów metabolicznych. Może być stosowana w celu poprawy perystaltyki przewodu pokarmowego, przy luźnym stolcu. Mieszanka przeciwdziała zbrylaniu się pasz, pleśnieniu i fermentacji.

Stosowanie.

1,5 kg preparatu na 1 tonę paszy, co odpowiada 0,15% Carbotox Fito w pełnoporcjowej mieszance paszowej.

W przypadku zagrożenia wystąpienia zaburzeń trawiennych, w trakcie oraz po przebytych zaburzeniach trawiennych mieszankę stosować przez 2-4 tygodnie.

Przed zastosowaniem mieszanki należy zasięgnąć opinii lekarza weterynarii.

 

Warunki przechowywania. Preparat higroskopijny. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu.

Masa netto: 1 kg, 10 kg

Nr referencyjny partii:

Wykorzystać przed: [dd/mm/rrrr] 

Podmiot odpowiedzialny: Biofaktor Sp. z o.o., ul. Czysta 49, 6-100 Skierniewice, Tel 46 8324540

Wytwórca: Biofaktor Sp. z o.o., ul. Walczaka 25 budynek 24, 66-400 Gorzów Wlkp.

Numer zatwierdzenia zakładu: αPL0861004p

WYŁĄCZNIE DLA ZWIERZĄT