Ubermast B

Created by: Biofaktor

Balsam do pielęgnacji wymion

SKŁAD: tlenek cynku, D-pantenol, witamina E, olejek miętowy, składniki podłoża: woda, wazelina, gliceryna, alkohole i estry alifatyczne, oleje roślinne (słonecznikowy, kokosowy), lanolina, substancje pomocnicze.

DZIAŁANIE I WŁAŚCIWOŚCI: Substancje wchodzące w skład balsamu pobudzają procesy regeneracyjne i silnie nawilżają skórę wymienia. D-pantenol gromadzi się w skórze, pobudza podziały komórkowe i wszelkie procesy regeneracyjne. Sprzyja procesom naprawczym nawet przy dużych uszkodzeniach tkanki. Hamuje złuszczanie się naskórka skóry suchej i uszkodzonej promieniowaniem słonecznym, działa łagodząco na podrażnioną skórę. Olejek miętowy zawiera mentol, który pobudza miejscowe krążenie krwi i poraża zakończenia nerwów bólowych. Po zastosowaniu miejscowym powoduje uczucie zimna i łagodzi stan zapalny. Cynk i witamina E hamują powstawanie wolnych rodników uszkadzających komórki. Cynk pobudza podziały komórek i aktywność układu immunologicznego.

PRZEZNACZENIE: Balsam przeznaczony jest do stosowania u bydła, owiec i kóz w celu poprawy nawilżenia i elastyczności skóry wymienia, szczególnie silnie wysuszonej, wykazującej tendencje do pękania. Balsam można również stosować wspomagająco przy postepowaniu lekarskim, którego celem jest silne nawilżenie skóry lub leczenie uszkodzeń skóry wymienia. 

SPOSÓB STOSOWANIA: Balsam nanieść na skórę gruczołu mlekowego i delikatnie wetrzeć. Stosować po każdym udoju, aż do ustąpienia objawów. Profilaktycznie, w celu utrzymania prawidłowego nawilżenia skóry i ochrony przed wysuszeniem, stosować 2 razy w tygodniu.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA: Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C) w oryginalnym opakowaniu.

OSTRZEŻENIA: Po zabiegu dokładnie umyć ręce. Unikać kontaktu produktu z błonami śluzowymi i uszkodzoną skórą.

KARENCJA: Karencja na mleko nie obowiązuje. 

OPAKOWANIA: Pudełka plastikowe po 250 ml, 500 ml

PRODUCENT: Zakłady farmaceutyczne Biofaktor Sp. z o.o., ul. Czysta 4, 96-100 Skierniewice. 

Opracowane przez lekarzy weterynarii