Hydrovit E+Se

Created by: Biofaktor

Mieszanka paszowa uzupełniająca dla drobiu, koni, bydła, świń, małych przeżuwaczy, psów i kotów

Skład: glikol propylenowy, chlorek sodu,

Dodatki w 1 litrze: 

- witaminy, prowitaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: witamina E (3a700) 60 g,

- mieszanki pierwiastków śladowych: selen (E8, jako selenin sodu) 1 g

- emulgatory i stabilizatory: rycynolan gliceryno-polietylenoglikolu (E484) 150 g,

- przeciwutleniacze: butylowany hydroksytoluen (E321) 1 g

 

Składniki analityczne i poziomy: białko surowe 0%, włókno surowe 0%, oleje i tłuszcze surowe 0% , popiół surowy 0,2%, lizyna 0%, metionina 0%, wapń < 5%, sód 0,004%, fosfor <2%, magnez <0,5%. Wilgotność 100% (mieszanka płynna na bazie wody).

 

Działanie: 

Selen i witamina E chronią wielonienasycone kwasy tłuszczowe (strukturalne składniki błon biologicznych) przed destrukcyjnym działaniem nadtlenków i wolnych rodników. Niedobór witaminy E i selenu prowadzi do zaburzeń w aparacie ruchu, uszkodzenia mięśnia sercowego, mięśni szkieletowych, powoduje dystrofię i miopatię. U cieląt i jagniąt zmiany dystorficzne mięśni prowadzą do powstawania białego mięsa. Uszkodzenie mięśnia sercowego może być przyczyną gwałtownej śmierci (choroba martwego serca). Zwyrodnienie mięśni szkieletowych prowadzi np. do choroby bananowej u świń. U drobiu, niedobór witaminy E i selenu jest przyczyną rozmiękania mózgu (encefalomalacja), skazy wysiękowej (wzrost przepuszczalności naczyń krwionośnych) i zwyrodnienia szklistego mięśni. 

 

Instrukcja stosowania

Cel stosowania: Hydrovit E + Se jest mieszanką paszową przeznaczoną dla wszystkich gatunków zwierząt domowych w tym ptaków. Poleca się ją do okresowego stosowania w celu podniesienia kondycji i poprawy cech użytkowych zwierząt. Do profilaktycznego stosowania w okresach osłabienia, narażenia na stres. W okresie żywienia wysokoenergetycznymi mieszankami paszowymi oraz w czasie rekonwalescencji po przebytych chorobach. Hydrovit E+Se jest szczególnie zalecany w okresie intensywnego wzrostu oraz na terenach ubogich w selen. 

 

Sposób stosowania: Mieszankę podawać po rozpuszczeniu w wodzie do picia w ilości: drób - 1 l na 4000 l wody, przeżuwacze - 1 ml na 10 l wody, pozostałe zwierzęta - 1 ml na 5 l wody przez okres od 2 do 4 dni, lub co drugi dzień przez okres 8 dni.

 

Ilość netto: 100 ml i 1000 ml.

Przechowywać w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej.

Nr referencyjny partii:

Najlepiej wykorzystać przed: [mm/rrrr]

 

Podmiot odpowiedzialny: Biofaktor Sp. z o.o., ul. Czysta 4, 96-100 Skierniewice. Tel. 46 8324540

Numer zatwierdzenia zakładu: αPL1063011p